Strona głównaKino FENOMENFILMOWE CZYTANKI: STYCZEŃ 2020

FILMOWE CZYTANKI: STYCZEŃ 2020

 Filmowe spotkania dla dzieci!

Kino Fenomen zaprasza na cykl spotkań dla najmłodszych widzów. W programie każdego z nich zaplanowano: czytanie przez animatora fragmentu książki dla dzieci, projekcję filmu
lub zestawu filmów zrealizowanych na podstawie lektury lub o zbliżonej tematyce. Po seansie zapraszamy na warsztaty plastyczne,  wspólnie z rodzicami i opiekunami. Zapropowany zestaw tytułów obejmuje zarówno klasykę polskiej animacji, jak też produkcje z całego świata.

Zapraszamy dzieci z opiekunami
w niedziele o godz.11:00

Bilety w cenie 10 zł.

 

KRAINA LODU II
(KAT. WIEK. B.O.)

5 STYCZNIA: 11:00

 KRAINA LODU II

reż. Chris Buck, Jennifer Lee | animowany, familijny | USA | 2019 | 103 min.

Zwiastun...

Dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą? Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Dlatego razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. Czy tak się stanie?

 

MARONA – PSIA OPOWIEŚĆ
(KAT. WIEK. 7 +)

12 STYCZNIA: 11:00

MARONA – PSIA OPOWIEŚĆ

reż. Anca Damian | animowany, familijny | Rumunia, Francja, Belgia | 2019 | 92 min.

Zwiastun...

Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który przypomina sobie swoich różnych właścicieli, których bezwarunkowo kochała. Niewielka suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych opiekunów. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle stabilny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe...

 

PRZYGODY WIKINGA TAPPIEGO (ZESTAW I)
(KAT. WIEK. 4 +)

19 STYCZNIA: 11:00

PRZYGODY WIKINGA TAPPIEGO

reż. A. P. Morawski, et al. | Polska | 2018-2019 | 55 min.

Zwiastun...

Nad brzegiem Lodowej Zatoki, w czarodziejskim Szepczącym Lesie stoi magiczna chata – to dom Tappiego, dobrodusznego wikinga, który strzeże okolicy, a jego największą bronią jest serdeczność i uśmiech. Poznajcie przygody tego bohatera serii barwnych książeczek autorstwa Marcina Mortki.
ODC. 1: ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI, reż. A. P. Morawski, 2018
ODC. 2: PRZEOGROMNY KŁOPOT, reż. A. P. Morawski, 2019
ODC. 3.: MAGICZNA KOŁYSKA, reż. A. P. Morawski, 2019
ODC. 4.: OPOWIEŚĆ GAWĘDZIARZA, reż. T. Moult – Milewska, 2018
ODC. 5.: AWANTURA Z WODNIKAMI, reż. M. Kur, 2019

 

MIŚ BAMSE I SUPER MIÓD
(KAT. WIEK. 4 +)

26 STYCZNIA: 11:00

MIŚ BAMSE I SUPER MIÓD

reż. Christian Ryltenius | animowany, familijny | Szwecja | 2018 | 65 min.

Zwiastun...

Nadchodzi kolejna przygoda dzielnego Misia i jego przyjaciół!
Tym razem Bamsiemu zabrakło magicznego miodu, dzięki któremu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce. Jego przyjaciele wyruszają więc w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik konieczny do wyprodukowania tej niezwykłej mikstury. Tymczasem Lis Reinard opracowuje sprytny plan, aby zająć miejsce Bamsiego jako bohatera . Jak Bamse poradzi sobie bez magicznego miodu? Czy jego przyjaciele zdążą wrócić z wyprawy zanim będzie za późno?

 

 

 

zrealizowano przy wsparciuPARTNERZY PROJEKTU

 logo

 

logo_wbp

                                     

     logo_mziz

 

logo_kawka


 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 36
Realizacja nbStudio