Strona głównaKino FENOMENDyskusyjny Klub Filmowy FENOMEN: wrzesień 2017

Dyskusyjny Klub Filmowy FENOMEN: wrzesień 2017

 

dkf2

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

Zapraszamy na spotkania klubowe: projekcja poprzedzona wstępem oraz rozmowa po seansie

Spotkania w wybrane czwartki o godz. 18.00

 

21 WRZEŚNIA: 18:00

15. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FILMOWY TOFIFEST

TOFIFEST

Zwiastun...

Punk, Miłość, Kosmos! Czyli „Filmy z Serca Polski #2” nachodzą. Nie możesz tego przegapić, bo większości z tych produkcji nie obejrzysz ani w sieci, ani na VOD. To 125 minut dobrego kina.
Krótkometrażowe fabuły, animacje i teledyski składają się na program przeglądu. Fabuły to: „Supernova” Andrzeja Cichockiego (nagrody na Sci-On Film Festival Nevada i Platinum Remi na Houston Worldfest), „Kojot” Jędrzeja Bączyka (Nagroda Główna Srebrny Lajkonik na Krakowskim FF, III nagroda na festiwalu Dwa Brzegi, Grand Prix Festival Tous Courts) oraz nowatorski film w konwencji animadoc - „Portrety wojenne: Bronisław Hellwig” w reżyserii Tomasza Matuszczaka (w tej konwencji zrealizowano „sin City”). Animacje to filmy Karoliny Specht „Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek” (nagrody festiwali „Fest Anca” na Słowacji, „Łodzią po Wiśle”, OFAFA w Krakowie) i „Nie trać  głowy” (Europejska Nagroda Filmowa w sekcji Animacja, Annecy IFF, Animateka Int. Animation Festival, Mecal Pro Barcelona) oraz impresja Marcina Sautera „Rodnik” (wyróżnienie specjalne Tofifest 2015). Ale to nie wszystko! Jest jeszcze muzyka. Zobaczycie też wersje reżyserskie sześciu klipów. Święcące triumfy „Missisipi w ogniu” grupy Organek, „Potlacz”, czyli autorski projekt lidera Pustek i rapera Bisza, „Miksują dziewki” neofolkowych Pchełek oraz punkowy „Rozpruwacz” grupy Wyrąb Lasu. Są też dwa klipy hip-hopowe: bydgoskiego składu Bisz & B.O.K - „Prometeusz” oraz „Sekrety” warszawsko – toruńskiego melanżu The Returners & Małpa.
Każdy pokaz uzupełnia prezentacja multimedialna prowadzona przez kuratora sekcji regionalnej Tofifest, Jarosława Jaworskiego, prowadząca widzów przez historię kina na świecie i w „małej Ojczyźnie” festiwalu Tofifest.

28 WRZEŚNIA: 18:00

JAZZ IN POLAND

jazz

reż. Janusz Majewski
dokumentalny, muzyczny | Polska | 1964 | 43 min.

Zwiastun...

Na mocy porozumienia z warszawską Wytwórnią Filmów Dokumentalnych doszło wkrótce do realizacji polsko-niemieckiej produkcji telewizyjnej pod tytułem „Jazz in Poland” w reżyserii Janusza Majewskiego. Produkcji, dodajmy, niezwykłej. W epoce, kiedy masowa produkcja teledysków nie istniała, pojawił się film będący składanką najlepszych bieżących jazzowych kompozycji oraz krótkich wywiadów z zaproszonymi artystami. W nowoczesnych dekoracjach studia telewizyjnego zaprezentowano pięć zespołów: Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego, Kwintet Andrzeja Trzaskowskiego, Kwintet Krzysztofa Komedy, zespół Bossa Nova Combo, Kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W finale pojawili się – jako All Stars Session – pionierzy jazzu w Polsce. Konferansjerem prowadzącym całe spotkanie był Joachim-Ernst Berendt.

 

Na spotkania DKF obowiązują karnety wstępu (30zł za 6 dowolnych spotkań) lub pojedyncze wejściówki w cenie 10zł.

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 392
Realizacja nbStudio