Strona głównaZespołyZespół TRZPIOTY

Zespół TRZPIOTY

W październiku 2015 r. Zespół "Trzpioty" zawiesił działalność.

trzpioty_4

Swoją długą drogę artystyczną rozpoczęliśmy w 1979 roku. Lata spędzone na scenie to setki koncertów w najodleglejszych zakątkach Polski, udział w najbardziej prestiżowych festiwalach i przeglądach, występy w programach telewizyjnych, a także udział w filmie J. Gruzy „Pierścień i róża". Kilkadziesiąt barwnych i brawurowo wykonanych programów estradowych i liczne sukcesy w kraju. Zespół zdobywał laury na festiwalach w: Koninie, Kłobucku, Gorzowie Wielkopolskim i Koszalinie. Zdobyliśmy „Złota Nutę" - nagrodę TV Polsat oraz I miejsce w Plebiscycie Widzów Tęczowego Music-Box. O niepowtarzalności stylu prezentowanego przez zespół decyduje umiejętne połączenie akrobatyki, tańca i piosenki. Zespół poznała także cała Europa. Braliśmy udział w festiwalach międzynarodowych organizowanych w Austrii, Niemczech, Bułgarii, Turcji i na Ukrainie, zdobywając tam liczne nagrody. Rokrocznie nasi artyści występują na festiwalu harcerskim w koncercie „Gospodarze - Gościom".

trzpioty_1

Obecnie zespół liczy 54 artystów. W repertuarze prezentujemy obrazy taneczne pt.: „Wojowniczki", „Czardasz", "Atomówki", "Crazy Frogs", "Taniec akrobatyczny", "Wyzwolone róże pustyni".

Głównymi choreografami zespołu były kolejno: Marianna Kiszkurno, Anna Drzonek i Małgorzata Drzonek.

 

trzpioty_logo

 

 


 

 

inicjatyw_lokalnych.png

Strona WDK jest stale aktualizowana dzięki otrzymanej dotacji na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój inicjatyw lokalnych" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

norway grants

eea grands

mkidn_logo

Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach realizuje projekt dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie
ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego
oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Odwiedziny: 99
Realizacja nbStudio